Publiczna Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Kleczanowie

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 649532
  • Do końca roku: 20 dni
  • Do wakacji: 193 dni
 • Kalendarium

  Poniedziałek, 2023-12-11

  Imieniny: Biny, Damazego

Jabłkobranie 2014

W dniach 13-14.09. 2014 r. na placu targowym w Obrazowie odbyło się już po raz XV Europejskie Święto Jabłka, w którym uczestniczyli uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły.

     Pierwszego dnia, w sobotę, w programie artystycznym szkół z terenu gminy Obrazów zaprezentowały się w kolorowych strojach w ludowym repertuarze uczennice z Zespołu Wokalnego SP w Kleczanowie z kl. IV-VI  pod opieką nauczyciela muzyki – p. Ewy Krzemińskiej. W tym roku gminnym koordynatorem do spraw prezentacji artystycznych szkół w Obrazowie został p. Damian Jędrycha (występ na Jabłkobraniu poprzedziły: spotkanie nauczycieli przygotowujących  program dzieci ze szkół w Obrazowie oraz wspólna próba zorganizowana w szkole w Obrazowie).

     Drugiego dnia Dyrekcja, nauczyciele oraz poczet sztandarowy naszej szkoły pod opieką p. Zygmunta Ziomka uczestniczyli w niedzielę we Mszy Św. w kościele w Obrazowie. Stąd w barwnym pochodzie wszyscy przeszli na plac, gdzie trwały dalsze uroczystości. Tego samego dnia uczennice z kl. VI – K. Duda, A. Czajka, M. Mazur, P. Chuchmała oraz absolwentka naszej szkoły J. Kaczor wystąpiły z polskimi i obcojęzycznymi piosenkami w „Młodych Talentach”. Dziewczyny przygotowywały się do występu również pod okiem swojej nauczycielki  muzyki.Przejdź do galerii...