• Odwiedziny: 2920364

Drużyna ,,Promyki" na inauguracji roku harcerskiego w Tarnobrzegu

Dnia 24 września 2017 r. w niedzielne przedpołudnie członkinie drużyny harcerskiej „Promyki” ze Szkoły Podstawowej w  Kleczanowie wzięły udział wraz ze swoją druhną A. Małkiewicz w inauguracji roku harcerskiego 2017/2018 Hufca ZHP Sandomierz. Wydarzenie miało miejsce na Strzelnicy LOK w Tarnobrzegu. Mottem przewodnim tego dnia było hasło: BYĆ GOTOWYM, be prepared (z ang. bądź gotów), które oznacza, że jesteśmy zawsze w stanie gotowości umysłu i ciała do wypełnienia naszego obowiązku.

Spotkanie rozpoczął apel inauguracyjny oraz Polowa Msza św. odprawiona przez ks. S. Brzeskiego, drużynowego z Dwikóz. Następnie harcerze mieli możliwość sprawdzić się w różnych technikach harcerskich. Jedną z największych atrakcji w czasie spotkania było strzelanie z broni. Stracone kalorie harcerze uzupełnili kiełbaską z grilla. Na koniec przyszedł czas na ostatnie zawiązanie kręgu, podziękowania oraz puszczenie harcerskiej "iskry przyjaźni".