Publiczna Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Kleczanowie

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 649575
  • Do końca roku: 20 dni
  • Do wakacji: 193 dni
 • Kalendarium

  Poniedziałek, 2023-12-11

  Imieniny: Biny, Damazego

XVIII Jabłkobranie 2017

W dniach 9-10 września 2017 r. w gminie Obrazów hucznie obchodzono Europejskie Święto Jabłka XVIII Jabłkobranie. Podczas tego wydarzenia również i w tym roku nie mogło zabraknąć dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Kleczanowie.

W sobotę 9 września kilku naszych uczniów wzięło udział w bloku rekreacyjno-sportowym. N. Górska, K. Wójcik i K. Zimnicki wywalczyli wysokie lokaty w biegach przełajowych dla dzieci i młodzieży. Zaś w bloku szkoleniowym nasza nauczycielka A. Chmielewska przygotowała ciekawy wykład i prezentację poświęcone tematowi ,,Jak odżywiać się zdrowo i kolorowo ?".

10 września w niedzielę tradycyjnie poczet sztandarowy reprezentował naszą szkołę na uroczystej Mszy Św. w obrazowskim kościele i podczas obchodów Święta Jabłka na placu targowym w Obrazowie. Następnie dzieci z Akademii Przedszkolaka i Szkoły Podstawowej w Kleczanowie pokazały swoje muzyczne talenty, występując z półgodzinnym programem artystycznym na scenie. Klasa IV b wykonała piosenki "Koło mego ogródeczka", "Czerwone jabłuszko", "Zaczarowana piosenka" ,"Słoneczne opowieści" oraz taniec "Żytko". Przedszkolaki zatańczyły do piosenki "Nie chcę Cię znać", a dzieci z kl.  I do angielskiego utworu "Baby shark". Drugoklasiści zaintonowali "Tęcza cza-cza-cza". Na koniec uczniowie z kl. IV a, IV b i VII zaprezentowali zumbę w układzie choreograficznym do przebojów wokalistki Sii ("Cheap thrills", "Never give up","Move your body"). Zebrana publiczność obejrzała występy przedszkolaków i uczniów przygotowanych przez nauczycieli: J. Szostak, A. Zybałę, J. Niezgodę, A. Małkiewicz, D. Jędrychę i A. Tyban.