Publiczna Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Kleczanowie

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 649427
  • Do końca roku: 20 dni
  • Do wakacji: 193 dni
 • Kalendarium

  Poniedziałek, 2023-12-11

  Imieniny: Biny, Damazego

Warsztaty twórczości ludowej z Biblioteką w Obrazowie

We wtorek 27 września 2016 r. uczniowie kl. IV-VI  ze szkoły w Kleczanowie mieli okazję uczestniczyć w ciekawym przedsięwzięciu przygotowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Obrazowie. Tego dnia plac przed biblioteką zamienił się w miejce, gdzie każdy mógł bliżej przyjrzeć się dawnej twórczości ludowej.

Warsztaty na świeżym powietrzu odbyły się w ramach projektu SWISS "Z Biblioteką na ludowo". Na kilku przygotowanych stoiskach uczestnicy zapoznawali się z tradycją, kulturą oraz obrzędowością regionu świętokrzyskiego. Można było skosztować podpłomyki pieczone w palenisku, przyjrzeć się jak powstaje ciasto na chleb, zasmakować chleba z prawdziwego pieca, napić się soku i zjeść pyszne leczo. Chętni mogli spróbować wyplatać kosze z wikliniarką, nauczyć się sztuki wyplatania ozdobnych bransletek z wełny. Kowal i rzeżbiarz opowiadali oraz demonstrowali, jak powstają wyroby w ich profesjach. Nawet znalazło się miejsce na stoisko z warzeniem piwa dawnymi metodami. ,,Dusze artystyczne'' mogły pobawić się w kąciku z malowaniem naturalnymi farbami oraz zrobić sobie ciekawe, na szczęście zmywalne :) tatuaże.Czas minął wszystkim szybko i wszyscy zadowoleni wrócili do szkoły.

Uczniowie z kl. IV - VI wraz z opiekunami: E. Biernacką, D, Jędrychą, J. Kos i Z. Rutkowską składają serdeczne podziękowania organizatorom i pracownikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Obrazowie za zaproszenie na ciekawe warsztaty i zapewnienie dowozu.