Publiczna Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Kleczanowie

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 649545
  • Do końca roku: 20 dni
  • Do wakacji: 193 dni
 • Kalendarium

  Poniedziałek, 2023-12-11

  Imieniny: Biny, Damazego

XVII Święto Jabłka w Obrazowie

W dniach 10-11 września 2016 r. gmina Obrazów po raz 17. była gospodarzem Europejskiego Święta Jabłka. Kolejny raz społeczność Szkoły Podstawowej w Kleczanowie aktywnie uczestniczyła w dwudniowych sadowniczych dożynkach.

W sobotę wystartował blok rekreacyjno-sportowy ,,Owocowy zawrót głowy". Organizatorzy przygotowali wiele konkurencji, w których mogli się wykazać i uczestnicy z naszej szkoły. Dużą niespodziankę sprawiła Katarzyna Wójcik z kl. VI, która zajęła I miejsce w biegu na 600 m, zaś Bartek Karwacki z kl. IV zajął II miejsce w zawodach wędkarskich. Gratulujemy :)

Pierwszego dnia na obrazowskiej scenie w prezentacjach artystyczno-kulturalnych szkół wystąpili uczniowie z kl. I i III oraz przedszkolaki z Akademii Przedszkolaka w Kleczanowie w inscenizacji muzyczno-ruchowej ,,Kraina czarów". Dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowały nauczycielki : A. Tyban, J. Szostak i E. Krzemińska. Pani Ewa w tym roku została też gminnym koordynatorem ds. programu artystycznego szkół.

Wieczorem Szkolne Koło Teatralne z Kleczanowa wystawiło na zaproszenie władz gminy spektakl. Sztuka ,,Przyjaźń w rytmie ABBY" w reżyserii opiekuna koła D. Jędrychy została ciepło przyjęta przez publiczność. Aktorów dzielnie wspierał Zespół Wokalny z Obrazowa pod okiem E. Krzemińskiej. Tego dnia Pan Damian również wspólprowadził jako konferansjer całą imprezę, w tym konkurs na ,,Eurosołtysa".

Niedzielne obchody Jabłkobrania rozpoczęła uroczysta Msza Św. oraz pochód uczestników na plac targowy w Obrazowie. Brali w nich udział przedstawiciele naszej szkoły, na czele z pocztem sztandarowym.

Po południu ogłoszono wyniki konkursu na ,,Najsmaczniejszy wypiek jabłkowy", w którym III miejsce zdobyła Pani Sylwia Forc z Akademii Przedszkolaka w Kleczanowie. Gratulacje :)