Spotkanie z mitami greckimi

13 listopada 2015 r. uczniowie klasy V wraz z wychowawcą D. Jędrychą i E. Krzemińską obejrzeli w Domu Katolickim w Sandomierzu spektakl "Mity greckie", wystawiony przez Wrocławski Teatr Edukacji ,,Artenes". Spotkanie z teatrem poprzedziła wizyta w tarnobrzeskim McDonaldzie.

Adaptacja mitów greckich okazała się oryginalna. W interesujący sposób połączono współczesność z czasami greckich bogów i herosów. Na scenie pojawili się bohaterowie mitów, które dzieci poznały już na lekcjach języka polskiego i historii. Zatem uczniowie bezbłędnie rozpoznawali postacie: Zeusa, Herę, Posejdona, Hefajstosa, Pandorę, Syzyfa, Prometeusza, Demeter, Dedala i Ikara,  Ariadnę i Tezeusza czy Atenę - narratorkę całego przedstawienia. Udane widowisko, dobra gra aktorska, żartobliwy język bohaterów, właściwie dobrana muzyka, ładna scenografia oraz efekty wizualne i akustyczne sprawiły, że spektakl się podobał. Była to z pewnością doskonała okazja, by usystematyzować swoją wiedzę o teatrze i mitologicznej Grecji.