• Odwiedziny: 2920745

"Bezpiecznie czuję się na wsi" - gra terenowa z KRUS

W dniu 29.09.2020 roku uczniowie klas I-II-III brali udział w grach terenowych pn. „Bezpiecznie czuję się na wsi” zorganizowanych przez PT KRUS w Sandomierzu. Przez zabawę dzieci zdobywały wiedzę na temat: bezpiecznej pracy w gospodarstwie, obsługi maszyn i urządzeń rolniczych, środków ochrony roślin, jak również pracę przy zwierzętach.

Jesień to czas intensywnych prac polowych. Zbiór owoców i warzyw wymaga wiedzy na temat jak wykonywać to bezpiecznie bez uszczerbku na zdrowiu nie tylko dla dorosłych ale również dla dzieci, które pomagają swoim rodzicom. Ale czy na pewno wszystkie prace są na równi dla dorosłych i dzieci , które nie ukończyły 16 roku życia?

Panie z KRUSU były zachwycone wiedzą naszych uczniów na temat bezpieczeństwa w rolnictwie. Za udział w przedsięwzięciu i dużą wiedzę uczniowie zostali nagrodzeni  kolorowankami  i kalendarzami ufundowanymi przez KRUS.

(AT)

Foto: AT