Autoportret z książką

W pierwszej połowie września uczniowie klas 7-8 na lekcjach języka polskiego omawiali zagadnienia związane z szeroko pojętą "umiejętnością czytania". Na tropach przyjemności czytania, Czytanie - jako spotkanie z innym, Wewnętrzna mowa czytelnika.... to niektóre tematy zrealizowane w starszych klasach z panem Damianem. W ramach tych zajęć uczniowie mieli m. in. wykonać pracę domową "Autoportret z ulubioną książką". Niemal wszyscy wywiązali się z powierzonego zadania, wykazując się przy tym pomysłowością. Nasze przedsięwzięcie wpisało się w Ogólnopolską Akcję Narodowego Czytania, która w tym roku miała miejsce 5 września i poświęcona była "Balladynie" Juliusza Słowackiego.

Efekty pracy uczniów prezentujemy w galerii poniżej. Czy już zauważyliście, która książka jest najpopularniejsza wśród naszych uczniów? :)

(DJ)

Foto: rodziny uczniów