Pożegnanie wakacji z bizonami

5 września 2019 r. uczniowie z kl. I-VIII wraz z wychowawcami: A. Tyban, B. Jakułą, J. Szostak, A. Małkiewicz, Z. Ziomkiem, D. Jędrychą, nauczycielką M. Bilską i chętnymi rodzicami wzięli udział w szkolnej wycieczce do Kurozwęk. Pogoda dopisała, a niemal cały dzień spędzony na świeżym powietrzu wprawił wszystkich w dobry nastrój i przyniósł wiele bezcennych wrażeń. Na uczestników wyjazdu czekały liczne atrakcje.

Wszyscy zwiedzali z przewodnikiem pałac z XIV w. i jego lochy owiane wieloma legendami. Uczestniczyli w safari na westernowym wozie wśród hodowli bizonów, które zostały sprowadzone do Kurozwęk w 2000 r.  Spacerowali po mini zoo, w którym mogli zobaczyć: lamy, osła, kucyki szetlandzkie, kozy, ptaki (w tym bażanty), konie ardeny i inne. Po sutym obiedzie i lodowym deserze z bitą śmietaną i owocami we wnętrzach pięknego pałacu dzieci i dorośli wzięli udział w grze terenowej na ogromnym polu kukurydzy, mieszczącym się na ponad 4 ha. Spacerując po labiryncie mogli sprawdzić swoją zdolność orientacji w terenie, jak również wiedzę w konkursie.  Każdy uczestnik zabawy miał za zadanie odszukać ukryte pytania i uzupełnić specjalną krzyżówkę. Za pokonanie całego labiryntu czekały nagrody, czyli... kukurydziane chrupki. Przed wyjazdem z  urokliwych Kurozwęk znalazł się czas na zabawę na tutejszym placu zabaw, zakup pamiątek i oczywiście zrobienie mnóstwa zdjęć. Ponad 80-osobowa grupa dzieci i dorosłych z Kleczanowa pożegnała w bardzo udany sposób tegoroczne wakacje.

Serdeczne podziękowania składamy na ręce p. Wójta gminy Obrazów Krzysztofa Tworka oraz dla Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za sfinansowanie transportu oraz pokrycie części kosztów za bilety wstępu.

(DJ)