Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Uroczyste otwarcie zmodernizowanej pracowni informatycznej

W dniu 2 września 2019 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie pracowni doposażonej w nowy, wysokiej jakości sprzęt komputerowy. Nowoczesna klasopracownia w szkole w Kleczanowie to zasługa udziału gminy Obrazów w projekcie partnerskim "Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego" realizowanego przy wsparciu dofinansowania z funduszy europejskich.

Otrzymaliśmy 10 zestawów komputerowych z obsługą sieci radiowej wi-fi, systemem operacyjnym i pakietami biurowymi na kwotę ponad 25 tys. złotych. Nową informatyczno-multimedialną salę lekcyjną poświęcił Ks. Proboszcz Andrzej Szymański. Oficjalnego otwarcia z udziałem uczniów, rodziców, nauczycieli  i gości dokonali: Wójt gminy Obrazów Krzysztof Tworek, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Anna Smardz, Radna Ewa Krzemińska, Sołtys Kleczanowa Adam Wójcik, Dyrektor Szkoły Ewa Biernacka.

W czasie wakacji wyremontowano pomieszczenie, odmalowano ściany, zakupiono rolety termoizolacyjne. Sprzęt (komputery, tablica interaktywna)  i oprogramowanie, z którego teraz możemy korzystać, dają większe możliwości w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu umiejętności wykorzystania nowoczesnych technologii komputerowych.

(DJ)