Wierszyki łamiące języki drugoklasistów

W poniedziałek, 14 listopada 2022 r. drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Kleczanowie w ramach edukacji polonistycznej obchodzili Międzynarodowy Dzień Łamańców Językowych. Dzieci miały okazję zapoznać się z wymagającymi dobrej wymowy i dykcji krótkimi, zabawnymi tekstami. Każdy uczeń otrzymał frazę. składającą się z podobnie brzmiących słów. opisującą jakieś zwierzątko, cytaty pochodziły z książki, pt. ,,Wierszyki łamiące języki" autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej. Następnie uczniowie razem z wychowawczynią kręcili ,,kołem fortuny" na tablicy interaktywnej, ćwicząc tym samym swoją wymowę. Okazało się, że zajęcia te były nie tylko ćwiczeniem umysłu i narządów mowy, ale również świetną i śmieszną zabawą.

(JN)

Foto: JN