• Odwiedziny: 2920155

Imieniny: Alfa, Leonii

Zajęcia edukacyjne dla kl. I-III z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Sandomierzu

Od października 2022 r. w ramach programu edukacyjnego realizowanego przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną z Sandomierza w naszej szkole, uczniowie klas I-III biorą udział w cyklicznych zajęciach z panią pedagog Marzanną Doniec. Spotkania z cyklu „Inni a jednak tacy sami” odbywają się w poniedziałkowe poranki i poruszają bardzo istotne tematy, tzn. o dzieciach z niepełnosprawnościami i z chorobami przewlekłymi. Podczas zajęć pani Marzanna czyta uczniom jedną z książeczek z serii „Bajki bez barier” autorstwa Joanny Chmielewskiej lub Aleksandry Chmielewskiej, dotyczącą wybranego zagadnienia. Dzieci poznały już tematy m.in. cukrzycy, niepełnosprawności ruchowej i braku części kończyny. Pani pedagog w sposób bardzo delikatny i zrozumiały wprowadza słuchaczy w temat zajęć, a następnie prowadzi z nimi dyskusję (nierzadko mocno ożywioną). Omawiane opowiadania ukazują w zrozumiały dla dzieci sposób, na czym polegają pewne niepełnosprawności i choroby. Uświadamiają, że każde dziecko, bez względu na to, jak wygląda lub na co choruje, potrzebuje akceptacji oraz kontaktu z drugim człowiekiem.

(AO)

Foto: AT, AO