• Odwiedziny: 2920718

,,Niepodległa niepokorna" - szkolne obchody Święta Niepodległości

Dnia 10 listopada 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy III, przygotowana przez p. Beatę Jakułę z pomocą p. Justyny Tarki, wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 r. Uczniowie w programie muzyczno-poetyckim z wykorzystaniem pokazu multimedialnego w przystępny i obrazowy sposób przypomnieli czasy, kiedy to przez 123 lata niewoli całe pokolenia Polaków walczyły o wolną i niepodległą Polskę. To im od 11 listopada 1918 roku zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji oraz honorowania bohaterów.

Godny strój, przypięty kotylion, wysłuchanie apelu z prawdziwą powagą i zaangażowaniem, to szacunek dla dziejów naszego narodu, to współczesny wyraz patriotyzmu. Zaproszeni goście oraz społeczność szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu oglądali i wysłuchali tej szczególnej lekcji historii. Zwieńczeniem tego uroczystego apelu było włączenie się uczniów do ogólnopolskiej akcji ,,Szkoła do hymnu’’, a poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze pod pomnikami tych, którzy poświęcili życie dla ojczyzny.

(BJ)

Foto: DJ, JN, AT