Imieniny: Marii, Marzeny

Drużyna z Kleczanowa z II miejscem w powiatowych eliminacjach Turnieju Ruchu Drogowego

We wtorek, 10.05.2022 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Sandomierzu Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu zorganizował eliminacje powiatowe do XLIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. W turnieju wzięły udział mistrzowskie drużyny z Gminy Obrazów Gminy Sandomierz i Gminy Dwikozy w dwóch kategoriach wiekowych Grupa młodsza rocznik 2010 i młodsi i grupa starsza roczniki 2009/8/7. Turniej przebiegał w trzech etapach Pierwszy- uczniowie rozwiązywali testy teoretyczne z wiedzy o ruchu drogowym. Etap drugi udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Etap 3. jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego. Opiekunowie byli tylko obserwatorami i w żaden sposób nie mogli pomagać uczestnikom. Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kleczanowie wystąpiła w składzie: Katarzyna Roda, Mateusz Chorab, Jan Legwant i jako rezerwowy uczestnik Magdalena Zielińska, w zastępstwie za Katarzynę Terlecką. Po 3 etapach nasza drużyna zajęła ostatecznie 2. miejsce drużynowo w powiecie sandomierskim. A Mateusz Chorab zdobył największą ilość punktów indywidualnie. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i kolorowe albumy z zabytkami Sandomierza. Do etapu wojewódzkiego awansowała tylko drużyna z pierwszego miejsca.  My z bogatym doświadczeniem spróbujemy za rok. Opiekunem kleczanowskiej drużyny był nauczyciel Z. Ziomek. Gratulujemy sukcesu uczniom i opiekunowi.

(ZZ)

Foto: ZZ