Owocowe przekąski na zajęciach edukacji prozdrowotnej

Na zajęciach edukacji prozdrowotnej staramy się zachęcać dzieci różnymi sposobami do spożywania owoców i warzyw. Jednak najważniejsza jest praktyka- dlatego też na ostatnich zajęciach, 9 maja 2022 r.,  dzieci robiły szaszłyki owocowe. Podczas zajęć rozmawiały o tym, jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców i warzyw. Z niewielką pomocą pani Agnieszki Chmielewskiej, dzieci wykonały pyszne przekąski. Przy okazji uczyły się zasad higieny i współpracy w grupie. Samodzielnie wykonane przekąski smakowały nawet niejadkom. Dzieci poczęstowały też nauczycieli oraz zaniosły swoje pracy do domu dla swoich rodziców.

(ACh)

Foto: ACh