Dzień Jabłka w zerówce !

We wtorek, 28 września 2021 r. zorganizowaliśmy w naszej szkole  obchody Dnia Jabłka. Był to wyjątkowy dzień, trochę inny niż zwykle. Dzieci w zerówce poznawały jabłka i ich odmiany. Wzbogacały swoją wiedzę z zakresu walorów zdrowotnych, tych smacznych owoców, a także poznały możliwości przetwarzania jabłek – przeciery, kompoty, konfitury, musy itp. Istotą tematyki, było także zwrócenie uwagi na spożywanie jabłek po uprzednim ich umyciu, a nawet obraniu ze skórki. Tego dnia  pod okiem wychowawcy - p. Ani  i opiekuna - p. Agnieszki, dzieci przygotowywały sokowe kompozycje według własnego uznania z jabłkiem w roli głównej. Na koniec wszyscy udali się na pieszą wycieczkę w poszukiwaniu sadów jabłkowych.

(AT)

Foto: AT, AO