Międzynarodowy Dzień Języków Obcych w naszej szkole

Europejski Dzień Języków Obcych to międzynarodowe święto obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie do nauki języków obcych oraz propagowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy. Uczniowie ze szkoły w Kleczanowie dobrze wiedzą, że języki trzeba znać i wkładają dużo pracy w naukę, zarówno angielskiego, jak i niemieckiego. Dlatego w tygodniu poprzedzającym Dzień Języków obchodzili to święto z naszą panią anglistką Anią  - „na luzie”, wspólnie ucząc się i bawiąc. Np. okazało się, że dzieci świetnie liczą w różnych językach, tj. angielskim, niemieckim, polskim, rosyjskim, a także japońskim. Przy tej okazji wykonali piękne, kolorowe flagi państw, które rozwieszone na korytarzu szkolnym, zachęcają do nauki języków obcych. Przypominają także o tym, że dzięki tej wiedzy mamy większe możliwości poznawania nowych ludzi i zawierania przyjaźni. Nawet odległe zakątki świata mogą stać się nam bliższe, a zupełnie odmienne kultury - bardziej zrozumiałe. W tym przekonaniu utwierdziły nas także różne gry, quizy i zabawy językowe w klasach. Podsumowaniem tych działań jest gazetka szkolna wykonana przez uczniów.

(AM)

Foto: AM