Nagrodzony w konkursie wojewódzkim #dobrybopolski #dobryboswietokrzyski

W poniedziałek, 20 września 2021r. w WDK w Kielcach uczeń szkoły w Kleczanowie Kacper Adamczyk z kl. 6 odebrał nagrodę - wyróżnienie w konkursie # DOBRYBOPOLSKI # DOBRYBOŚWIĘTOKRZYSKI. Aż 67 prac nadesłali młodzi mieszkańcy regionu, uczestniczący w II edycji konkursu, organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego pod patronatem honorowym poseł RP, wiceminister sportu Anny Krupki. Autorzy w różnym przedziale wiekowym doskonale odtworzyli swoje wizje plastyczne znanych i lubianych regionalnych produktów. Komisja konkursowa na czele z marszałkiem województwa świętokrzyskiego  wyłoniła zwycięzców oraz wyróżniła oryginalne wykonania prac. Nagrody i wyróżnienia autorom najpiękniejszych prac wręczył marszałek Andrzej Bętkowski oraz wiceminister Anna Krupka. Gratulujemy Kacprowi, rodzicom oraz opiekunowi pracy - p. Annie Tyban. Życzymy dalszych sukcesów!

Konkurs miał na celu wzmocnienie tożsamości regionalnej oraz podniesienie poziomu wiedzy na temat regionu świętokrzyskiego, jego historii oraz obecnego potencjału rozwojowego województwa świętokrzyskiego. Była to okazja do zaprezentowania świętokrzyskich produktów regionalnych oraz promowania dobrych marek województwa świętokrzyskiego.

(AT)

Foto: rodzice ucznia, archiwum UMWŚ