Lekcja przyrody na świeżym powietrzu

Uczenie się to proces wymagający nie tylko aktywności uczącego, lecz przede wszystkim aktywności ucznia, która w czasie praktycznych zajęć jest najlepsza. Zajęcia terenowe przypominają wycieczkę, dzięki czemu uczeń może rozluźnić się i zmniejszyć stres, co powoduje lepsze wyniki w uczeniu się. Zwiększa się też motywacja ucznia do zdobywania nowych umiejętności. Dzieci są śmielsze. Chętniej zadają pytania i proszą o wyjaśnienia. Zajęcia terenowe mogą być interdyscyplinarne i te są najkorzystniejsze, gdyż pozwalają poczuć uczniowi, że wszystkie przedmioty łączą się ze sobą i dopiero ich skorelowanie pozwala na całościowe postrzeganie otoczenia. Pozwala poczuć spoistość świata. W środę, 2 czerwca 2021 r. uczniowie klasy czwartej pracowali w czasie takich zajęć z przyrody z p. Agnieszką w grupach, a swoje efekty zapisali w formie mapy myślowej. Zajęcia bardzo im się podobały, a minusem według nich był szybko upływający czas - tym razem nie wiadomo kiedy 45 minut lekcji zleciało. Pogoda sprzyja, także jeszcze nie raz wyjdziemy na ,,zieloną lekcję w terenie".

(ACh)

Foto: ACh