Dzień Dziecka w naszej szkole z mnóstwem atrakcji

W końcu po wielu miesiącach rozłąki wszyscy uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kleczanowie mogli wrócić do nauki stacjonarnej. Tym samym nauczyciele postanowili uczcić powrót swoich wychowanków do szkoły i zorganizowali dla nich Dzień Dziecka z mnóstwem atrakcji. 1 czerwca nie było mowy o tradycyjnych lekcjach, a czas pobytu w szkole dzieciom wypełniły zabawa, relaks i co najważniejsze wspólna integracja.

Od rana klasy 1-3 pod opieką wychowawczyń uczestniczyły w grach i zabawach w sali gimnastycznej (A. Tyban). W tym samym czasie starsi uczniowie z kl. 4-8 w klasopracowniach grali w gry planszowe (A.Chmielewska), a następnie oglądali jeden z najnowszych filmów animowanych Disneya (D. Jędrycha).  Po krótkiej przerwie około godz. 11.00 uczniowie i nauczyciele zebrali się w sali gimnastycznej, gdzie życzenia dla dzieci złożyli p. Dyrektor Szkoły Ewa Biernacka oraz Wicewójt Gminy Obrazów p. Grzegorz Połeć, który tego dnia odwiedził naszą szkołę. Potem wręczono nagrody w różnych konkursach szkolnych i pozaszkolnych, w których brali udział w tym roku szkolnym nasi uczniowie: ,,Z matematyką na święta", ,,Bezpiecznie w necie", Powiatowy Konkurs Ortograficzny. Przekazanie nagród w konkursie plastycznym ,,Bezpiecznie na wsi mamy - od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy" odbyło się z udziałem pracowników KRUS. Rada Rodziców przekazała wszystkim uczniom ze szkoły w Kleczanowie słodkie upominki. Rodzice w poszczególnych klasach także postarali się o prezenty dla dzieci.  Po uroczystym spotkaniu w sali gimnastycznej uczniowie pod opieką nauczycieli wyszli przed budynek szkoły, gdzie czekały kolejne niespodzianki. Jedni brali udział w rozgrywkach w piłkę nożną i plażową na terenie boiska (Z.Ziomek), drudzy malowali kolorową kredą na placu szkolnym swoje wakacyjne marzenia o podróżach (A. Chmielewska). Zabawy na świeżym powietrzu przy muzyce sprawiły wiele radości każdemu. Dzieci chętnie też korzystały z nowych gier i  sprzętów zakupionych na świetlicę szkolną. Na koniec wesołego dnia odbyły się na boisku zawody w przeciąganiu liny, w których najsilniejszą klasą okazała się 7 b.  Przewaga liczebna uczniów była również wystarczająca, by pokonać w tej dyscyplinie nauczycieli i rodziców. :) Każdy uczeń naszej szkoły za udział w zabawach otrzymał upominki. Na tym czas w szkole dobiegł końca, a dzieci bezpiecznie wróciły busami do domów.  Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Kleczanowie w 2021 r. zostanie zapisany w szkolnej kronice jako bardzo udane wydarzenie.

Dyrektor i Nauczyciele z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kleczanowie składają serdeczne podziękowania p. Wójtowi Gminy Obrazów Krzysztofowi Tworkowi za przekazanie fantów na nagrody w konkursach (kalendarze, kubki, torby, długopisy, smycze z logo gminy) oraz Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Obrazowie za dofinasowanie Dnia Dziecka  w szkole w Kleczanowie (zakup nagród, upominków dla dzieci w konkursach i zabawach).

(DJ)

Foto: DJ, AM, ACh, AT