Zuzia z tytułem Finalisty IV Powiatowego Konkursu Ortograficznego

We wtorek, 18 maja 2021 r. w Bursie Szkolnej w Sandomierzu odbył się finał IV Powiatowego Konkursu Ortograficznego. Nasza uczennica Zuzanna Modras z kl. VII ,,a" znalazła się wśród 24 uczniów ze szkół podstawowych z terenu powiatu sandomierskiego, którzy pisali w 3. etapie konkursu dyktando poświęcone niekoniecznie szczerej przyjaźni Józia i Henia. Ostateczne wyniki zostaną ogłoszone podczas podsumowania, które zaplanowano na 9 czerwca w sandomierskim Ratuszu. Zuzia tuż po napisaniu dyktanda otrzymała za dotarcie do etapu powiatowego nagrody rzeczowe oraz zaświadczenie o uzyskaniu tytułu Finalisty IV Powiatowego Konkursu Ortograficznego, natomiast opiekun uczennicy p. D. Jędrycha - pisemne podziękowanie. Gratulacje !

Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VIII. W etapie gminnym wzięło udział 70 uczniów. Do etapu powiatowego zakwalifikowało się 30 uczniów z 13 szkół.  Celem konkursu było sprawdzenie znajomości reguł ortograficznych i umiejętności stosowania ich w praktyce, podnoszenie poziomu kompetencji i kultury języka uczniów, kształcenie nawyku stosowania podstawowych zasad ortograficznych oraz stwarzanie uczniom możliwości zaprezentowania posiadanej wiedzy.

Organizatorami konkursu są: Poradnia Pedagogiczno-Psychologiczna, Starostwo Powiatowe w Sandomierzu, Urząd Miasta, oddział zamiejscowy Kuratorium Oświaty w Kielcach i Wyższa Szkoła Humanistyczno Przyrodnicza w Sandomierzu.

(DJ)

Foto: p. Monika Modras, archiwum Bursy Szkolnej