Nasze stroiki i koszyczki wielkanocne

Wielkanoc to największe święto chrześcijańskie w roku liturgicznym. Data tego święta jest ruchoma - Dzień Zmartwychwstania zawsze wypada w pierwszą niedzielę po wiosennej pełni księżyca. W 2021 roku katolicy świętowali Wielkanoc w niedzielę 4 kwietnia. Święta Wielkiej Nocy poprzedza Wielki Post, który ma pomóc ludziom w wyciszeniu oraz przygotowaniu na powtórne przyjście Boga. W tym roku również z powodu ograniczeń nie mogliśmy przeżywać świąt Wielkiej Nocy w szerszym gronie najbliższych osób, krewnych i przyjaciół. Uczniowie i przedszkolaki z Kleczanowa postanowili jednak zachować radosną, pełną miłości i nadziei atmosferę wśród tych osób, z którymi przebywali w rodzinnym domu. Chętne dzieci wzięły udział w świątecznym wyzwaniu na przygotowanie i sfotografowanie swoich wielkanocnych stroików i koszyczków ze święconką.

(DJ)

Foto: uczniowie, rodzice uczniów i przedszkolaków

Plakat: DJ