Piątek, 2021-02-26

Imieniny: Bogumiła, Eweliny

Umiem pływać

W Szkole Podstawowej w Kleczanowie pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego oraz Wójta Gminy Obrazów przez trzy miesiące był realizowany projekt ,,Umiem pływać”  Brali w nim udział  uczniowie z klas trzecich z . S.P. Kleczanow, S.P. Bilcza i S.P. Obrazów projekt koordynował  Zygmunt Ziomek- nauczyciel wychowania fizycznego z S.P. Kleczanów. Dzięki deklaracji wójta Gminy o sfinansowaniu dowozu dzieci na pływalnię mogliśmy rozpocząć realizację projektu.

Zajęcia sportowe dla uczniów klas III w ramach projektu powszechnej nauki pływania w 2014 roku były zaplanowane  w wymiarze 20 godzin lekcyjnych dla każdego uczestnika. Zajęcia odbywały się 1-2 razy w tygodniu w 2 grupach po 15 osób. Stworzyliśmy  30 osobową grupę z całej gminy.

W projekcie brało udział :

15 dzieci ze S.P.Obrazów

5 dzieci ze S.P. w Bilczy

10 dzieci z S.P. w Kleczanowie

Program miał za zadanie zaspokoić określone zainteresowania uczniów w zakresie aktywności fizycznej, nauczyć bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych, zapewnić rozrywkę i aktywny wypoczynek po zajęciach w szkole oraz zapobiegać i korygować wady  postawy. Uroczyste zakończenie i podsumowanie w/w projektu odbyło się w szkole S.P w Kleczanowie. Uczestnicy projektu otrzymali  certyfikaty ukończenia kursu.