Misterium Wielkanocne

Wielki Tydzień to czas bezpośredniego przygotowania się na najważniejsze święta chrześcijańskie. To czas kiedy przywołujemy i na nowo przeżywamy Ostatnią Wieczerzę, Drogę Krzyżową, Ukrzyżowanie, śmierć i chwalebne powstanie z grobu Syna Bożego – Jezusa Chrystusa.Aby z wiarą przeżyć te najważniejsze wydarzenia zbawcze, należy wziąć w nich udział, przejść przez cierpienie, śmierć Jezusa, aby z nim z martwych powstać. Dlatego też piękną polską tradycją jest organizowanie Misteriów Wielkanocnych, które ukazują te zbawcze wydarzenia.

W naszej szkole 23 marca 2016 r. uczniowie pod opieką nauczycieli, także włączyli się, aby na forum społeczności szkolnej przekazać, że Bóg tak umiłował człowieka, że zesłał Go na ziemię, aby przez cierpienie i śmierć krzyżową – każdy z nas miał udział w życiu wiecznym. Dzięki dekoracji wykonanej przez Annę Tyban, piosenkom wykonanym pod kierownictwem Ewy Krzemińskiej i części artystycznej pod opieką Joanny Kos – społeczność szkoły i zaproszeni goście, mogli uświadomić sobie tą wielką miłość Boga do człowieka. Dlatego na koniec został zaprezentowany taniec: „Ojciec”, poprzez który została przekazana ta prawda, że Święta Zmartwychwstania Jezusa, dokonują się nie tylko raz w roku, ale każdego dnia. Ale tylko wtedy gdy każdego dnia będę powtarzać słowa refrenu: „Ojcze prowadź mnie, prowadź mnie, wola Twa niech dzieje się…”. Bo tylko Bóg zna najlepiej każdego człowieka i wie jak sprawić, żeby człowiek był szczęśliwy tu na ziemi i osiągnął szczęście wieczne w niebie.