WOŚP w Kleczanowie

24. finał WOŚP w gminie po raz kolejny miał miejsce w Szkole Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Kleczanowie. W tym roku ponownie został pobity rekord. Zebrano 14.755 zł 81 gr,  w tym z licytacji 5.386 zł.

Sztab orkiestry pod kierunkiem E. Krzemińskiej składa serdeczne podziękowania darczyńcom i wszystkim ludziom, którzy wsparli działania WOŚP w gminie Obrazów.

Najdrożej zlicytowanymi przedmiotami były: sekator ogrodniczy (za 310zł), zabawki - samochód ciężarowy (300zł) i traktor (200zł), obraz od Starosty Sandomierskiego za 200zł i Marszałka woj. świętokrzyskiego za 200zł, złote serduszko z zawieszką za 180zł.

W niedzielę 10 stycznia 2016 r. od godz. 1500 na sali gimnastycznej  z  muzycznymi występami zaprezentowali się: przedszkolaki,  uczniowie i absolwenci ze szkół z terenu całej gminy. Zagrały zespoły Heaven  i Teraz My, Koło Gospodyń Wiejskich z Kleczanowa i Woli Łagowskiej, zaśpiewał Michał ,,Cezar” Biały z Sandomierza. Młodzieżowa Rada Gminy Obrazów przedstawiła spektakl z bajkami na wesoło oraz zadbała o kolorowe studio fotograficzne z przebraniami i rekwizytami. Z pokazem sprawnościowo-medycznym zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich z Sandomierza. Stoiska z degustacją regionalnych przysmaków promowały stowarzyszenia z gminy Obrazów. Na dzieci czekały liczne zabawy, quizy, malowanie twarzy, skręcanie balonów. Rezydencja Sandomierska przygotowała smaczną niespodziankę, okoliczne tłocznie-degustację soków, a mieszkańcy różne wypieki. Tradycyjnie przed 2100 odpalono „Światełko do nieba".