• Odwiedziny: 2920932

Pokaz zwierząt egzotycznych

19 listopada 2015 r. w naszej szkole odbyła się „żywa lekcja przyrody”. Był to pokaz zwierząt egzotycznych. Zajęcia były prowadzone przez pasjonata i hodowcę z Tarnobrzega, który posiada rozległą wiedzę z dziedziny zoologii i dla którego paca z egzotycznymi zwierzętami jest jego pasją i codziennością.

W czasie pokazu uczniowie dowiedzieli się o pochodzeniu, środowisku oraz zachowaniach prezentowanych zwierząt, a były to: patyczaki, straszyki, pająki ptaszniki, skorpiony, gekony lamparcie, agama brodata, wąż zbożowy i pyton królewski.

Uczestnicy mogli zadawać pytania i oglądać z bliska świat owadów, pajęczaków, jaszczurek i wężów. Dzieci przekonały się, że zwierzęta te nie stanowią zagrożenia, a powszechny strach przed nimi wynika przede wszystkim z niewiedzy na ich temat. Być możę w naszej szkole zaszczepiona zostanie pasja hodowcy. W chwili obecnej dzieci w sali przyrodniczej prowadzą hodowlę patyczaków, a opiekę nad nimi sprawują uczniowie klasy piątej. Na zakończenie zajęć zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.