Zakończenie roku Caritas

12 czerwca 2015 r. w Sandomierzu odbyło się zakończenie roku Caritas w ramach przygotowania do Jubileuszu 200-lecia utworzenia Diecezji Sandomierskiej. Na uroczystą Mszę Świętą pod przewodnictwem ks. bpa Krzysztofa Nitkiewicza przybyły Parafialne i Szkolne Koła Caritas, a także szkoły im. Jana Pawła II. Był to bowiem dzień upamiętniający 16 rocznicę wizyty Jana Pawła II w Sandomierzu.

Po Mszy Świętej na błoniach sandomierskich odbyła się druga część uroczystości. Caritas Diecezji sandomierskiej przygotowała dla wszystkich poczęstunek, a wszystkim przygrywała góralska kapela. Mimo pięknego, choć upalnego dnia (przypominający ten pamiętny upalny dzień 12 czerwca 1999 r.), wszyscy tańczyli pod przewodnictwem krakowskiego wodzireja Józefa Chojna i Bartłomieja Koziana. Na koniec wystąpił chór dziecięcy „Perełki Papieskie".