Piknik "Bezpieczne wakacje" w Komornej

Od wielu lat trwa owocna współpraca Szkoły Podstawowej w Kleczanowie z sołectwem wsi Komorna przy organizacji pikniku rodzinnego poprzedzającego rozpoczęcie wakacji. Nie inaczej było i w tym roku.

Na zaproszenie radnego i sołtysa 14 czerwca br. nasi nauczyciele wraz z uczniami uczestniczyli w XVI Pikniku „Bezpieczne wakacje”, który zorganizowano na boisku w Komornej. Program pikniku przewidywał wiele atrakcji, m. in. występ małych karateków z Sandomierza, tresurę psa policyjnego czy pokaz nowinek technicznych z kieleckiego Innobusa.  Nasze dzieci pod okiem swoich nauczycieli Ewy Krzemińskiej i Jolanty Szostak zaprezentowały się  w dwuczęściowym występie muzycznym.  Uczniowie malowali także prace plastyczne  na konkurs „Życie bez nałogów”.  Dwie drużyny z SP Kleczanów „Orlik starszy” i „Orlik młodszy” rozegrały między sobą mecz piłki nożnej, który sędziował ich trener Zygmunt Ziomek. Przeprowadzono liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami dla dzieci i całych rodzin. Konkursy, jak i całość imprezy, poprowadził pan Damian Jędrycha z pomocą pań – Justyny Niezgody i Anny Tyban.. Ciekawą konkurencją okazała się nauka czekoladowego tańca, który w finale odtańczyło kilkadziesiąt osób oraz przeciąganie liny, gdzie dziewczyny pokonały … chłopaków.

Pogoda dopisała, dzięki czemu  rzeczywiście można było poczuć zbliżające się lato.  Organizatorzy spisali się na medal, a my śmiało możemy stwierdzić, że spory udział w tak udanym pikniku miała i nasza szkoła.