SKT na Wojewódzkim Konkursie Teatralnym

10 czerwca 2015 r. członkowie Szkolnego Koła Teatralnego z SP Kleczanów z kl. IV-VI wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie „Wyrażamy siebie w sztuce – Teatralne Prezentacje Szkół” w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Organizatorem przeglądu szkół był MDK z Kielc.

Zachęceni sukcesem w Teatralnym Przeglądzie Szkół w Sandomierzu uczniowie zaprezentowali na deskach teatru przedstawienie „Wiejskie zarękowiny”, przygotowane pod okiem nauczycieli Damiana Jędrychy i Ewy Krzemińskiej. Wśród pokazanych spektakli kleczanowska sztuka wyróżniała się nawiązaniem do tradycji ludowych, barwnymi strojami , mową gwarową i pięknym śpiewem dziewczęcego chóru.  Dla naszych, szkolnych aktorów było to niezwykłe i niezapomniane doświadczenie. Po raz pierwszy mogli wystąpić przed publicznością na deskach prawdziwego teatru w blasku reflektorów. Występy poszczególnych szkół oceniało profesjonalne jury, złożone m. in. z aktorów teatru.

Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki konkursu, które mają być ogłoszone na uroczystym podsumowaniu przeglądu w czerwcu.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wójta gminy Obrazów –p. Krzysztofa Tworka za sfinansowanie kosztów podróży naszej grupy na konkurs do Kielc.