Piknik dziecięcy

Dnia 31 maja 2015 r. w Radomyślu nad Sanem odbył się III Diecezjalny Piknik dziecięcy z okazji Dnia Dziecka, Matki i Ojca. Przedstawiciele dzieci ze Szkolnego Koła Caritas i PCK wraz z opiekunami: Joanną Kos,  Anną Tyban,  wspierane pomocą pani Justyny Niezgody i pani Uli Rybak , wzięli  w nim udział.

Piknik rozpoczął się Mszą Świętą w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia w Radomyślu nad Sanem. Następnie odbył się koncert rockowego zespołu chrześcijańskiego z Wrocławia – Fragua. Już w trakcie tego koncertu dzieci mogły korzystać z przygotowanych atrakcji: pokazu zwierząt egzotycznych, stoisk naukowych, w których z zainteresowaniem dzieci oglądały okazy przyrodnicze  pod mikroskopem. Największą atrakcją oczywiście cieszyły się zjeżdżalnie, zamki, trampoliny. Dla tych troszkę wyczerpanych,  głodnych i spragnionych przygotowano poczęstunek i na ciepło i na słodko. Nie zabrakło też zabaw tanecznych przy znanych przebojach, konkursów z nagrodami.