Próbna ewakuacja szkoły

We środę 31.10.2018 r. w czasie trwania zajęć lekcyjnych w całej szkole włączono cztery dzwonki alarmowe  w krótkich odstępach czasowych. Następnie pracownicy obsługi poinformowali uczniów i nauczycieli o ewakuacji szkoły. Tak rozpoczął się ćwiczebny alarm pożarowy.

Zgodnie z wewnątrzszkolnymi procedurami dokonano ewakuacji zgromadzonych w budynku szkoły uczniów, pracowników, obecnych osób. Wszyscy bezpiecznie dotarli na miejsce zbiórki na placu szkolnym. Uczniowie, którzy opuścili klasy pod opieką nauczycieli, zostali zliczeni i sprawdzeni zgodnie z wykazami list w dziennikach. Nauczyciele przekazali informacje Dyrektorowi Szkoły o liczbie obecnych uczniów, zaś pracownicy obsługi poinformowali o bezpiecznym opuszczeniu budynku przez wszystkich. Sprawnie przeprowadzona ewakuacja trwała kilka minut.

Dyrektor Szkoły i specjalista ds. bhp w szkole J. Szostak podsumowali przeprowadzenie akcji. Przypomniano zasady postępowania w przypadku autentycznego zagrożenia.

(DJ)