Dzień Głośnego Czytania z p. pielęgniarką i "Gangiem Słodziaków"

W dn. 19.10.2018 r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Organizatorami tego wydarzenia w naszej szkole byli uczniowie kl. III z wychowawcą A. Tyban. Wśród zaproszonych gości znaleźli się uczniowie z kl. 0-III wraz z wychowawcami, p. Dyrektor, nauczyciele i gość specjalny-p. pielęgniarka Teresa Małkiewicz. To było niezwykłe spotkanie, pełne niespodzianek, a prym wiódł tego dnia "Gang Słodziaków".

Najpierw dzieci wykonały kolorową scenografię. Następnie wszyscy dowiedzieli się więcej o Ogólnopolskiej Akcji  Głośnego Czytania i fundatorze nagród-sieci sklepów "Biedronka". Potem uczniowie zaprezentowali swoje albumy z 21 naklejkami, które zdobyły za codzienne czytanie. Na zaproszenie kl. III fragmenty.książki ”Gang Słodziaków” czytała dla wszystkich  p. pielęgniarka Teresa Małkiewicz. Również nasz gość przeprowadził pokaz udzielania pierwszej pomocy w razie urazów. Publiczność wspólnie rozwiązywała krzyżówkę i zagadki. Na koniec odbyło się głośne czytanie z podziałem na role przez uczniów kl.III dla zaproszonych gości z wykorzystaniem bajkowych masek bohaterów utworu „Zajęczyca Zuzia” z książki, pt. „Gang Słodziaków”.

(AT)