Zbiórka zabawek na misję

Z okazji zbliżającego się tygodnia misyjnego, w pierwszej połowie października 2018 r. w naszej szkole została podjęta inicjatywa, aby wesprzeć kościół misyjny, a w sposób szczególny w Papui Nowej Gwinei. Swoje misyjne posłannictwo realizuje tam ks. Grzegorz Kasprzycki, kapłan z diecezji sandomierskiej. Obecna zbiórka objęła w sposób szczególny przedszkola, w których brakuje zabawek dla dzieci. Klocki lego, konstrukcyjne, puzzle i maskotki znalazły się wśród darów, które przekazali uczniowie ze szkoły w Kleczanowie.

Wyrazami wdzięczności dla tych, którzy podzielili się swoim dobytkiem, niech będzie świadomość, że ich dar przemierzy tysiące kilometrów, aby na kontynencie australijskim wzbudzić radość na twarzy dzieci z tej strony świata. Akcję zbiórki zabawek przeprowadziły nauczycielki J. Kos i A. Małkiewicz.

(JK)