Święto Edukacji Narodowej w naszej szkole

W piątek 12 października 2018 r. tuż przed Świętem Edukacji Narodowej odbyła się w Szkole Podstawowej w Kleczanowie uroczysta akademia z udziałem uczniów, nauczycieli, rodziców i gości. Wśród gości gości znaleźli się: Andrzej Długosz i Jan Orawiec - radni gminy Obrazów,  Helena Kurowska - Koło Gospodyń Wiejskich, ks. proboszcz Andrzej Szymański, Małgorzata Twaróg Leziak - kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Kleczanowie, Joanna Legwant - prezes Stowarzyszenia ,,Wspólnie dla Kleczanowa", Maria Kołacz - emerytowana nauczycielka, Zygmunt Leszczyński i Stanisław Dobek - przyjaciele szkoły, dr Jan Curyło i Teresa Małkiewicz - przedstawiciele Ośrodka Zdrowia w Kleczanowie, Rada Rodziców.

W niezwykły nastrój tego dnia wprowadziła wszystkich Pani Dyrektor Ewa Biernacka. Powitała zgromadzonych. Następnie uczniowie z klas V z pomocą starszych kolegów-narratorów z kl. VII-VIII wystąpili w muzyczno-literackim przedstawieniu przygotowanym dla swoich nauczycieli. Swoje wokalne talenty zaprezentowały dzieci z kl. III.Po programie artystycznym nastąpił moment składania życzeń i wręczania kwiatów. Wszystkim pracownikom szkoły życzenia złożyli: Pani Dyrektor, Przewodnicząca Rady Rodziców Joanna Roda, Radny Jan Orawiec i dr Jan Curyło. Uczniowie wręczyli swoim pedagogom symboliczne czerwone róże w dowód uznania za ich pracę. Akademię przygotowali nauczyciele Z. Ziomek (na podstawie scenariusza wybranego przez  M. Bilską) , A. Tyban i E. Krzemińska (strona muzyczna i dekoracja). Kolejne udane Święto Szkoły za nami.

(DJ)