Na Europejskim Święcie Jabłka w Obrazowie

W dniach 8-9 września 2018 r. w gminie Obrazów świętowano XIX już Jabłkobranie. Tradycyjnie w obchodach Europejskiego Święta Jabłka wzięli udział również przedstawiciele społeczności szkolnej z Kleczanowa.

W sobotę duża grupa uczniów uczestniczyła w biegach przełajowych dla dzieci i młodzieży zorganizowanych na placu przed budynkiem Gminnej Biblioteki Publicznej w Obrazowie. Z kolei reprezentacja naszych harcerzy (Z. Pasiek, J. Kozioł, N. Górska i M. Wrona) wraz z nauczycielami i rodzicami aktywnie wzięła udział w 7. edycji projektu Narodowe Czytanie. W tym roku do wspólnej lektury wybrano powieść Stefana Żeromskiego "Przedwiośnie". Uczestnicy akcji, którzy przynieśli swoje egzemplarze książek, otrzymali w nich pamiątkowy stempel udziału w czytaniu.

W niedzielę poczet sztandarowy naszej szkoły został wystawiony podczas Mszy Św. w kościele w Obrazowie, by następnie w uroczystym pochodzie przemaszerować na plac targowy, gdzie odbywały się dalsze obchody Jabłkobrania. Z przyjemnością możemy poinformować, że w trakcie ogłoszenia wyników konkursu na najsmaczniejszy wypiek jabłkowy okazało się, że I miejsce zajął Brajan Sulicki wraz z mamą z "Akademii Przedszkolaka" w Kleczanowie. Gratulujemy! :)

(DJ)