Bezpłatne badania profilaktyczne dla dzieci po raz trzeci w Kleczanowie

2 września 2018 r. w niedzielę gmina Obrazów zorganizowała po raz trzeci badania profilaktyczne dla dzieci na placu Szkoły Podstawowej  w Kleczanowie. W ambulansie Fundacji Ronalda McDonalda lekarze z Zespołu Medycznego Top Medical z Lublina przebadali łącznie 59 dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Współorganizatorami akcji ,,Nie nowotworom u dzieci'' byli: Urząd Gminy w Obrazowie wraz z wójtem Krzysztofem Tworkiem, sołectwo Kleczanów, Stowarzyszenie ,,Rozwój i Integracja'' z Kleczanowa.  W organizacji badań w ambulansie jako wolontariusze pomagali pracownicy naszej szkoły i przedszkola:  D. Jędrycha, J. Kos, A. Małkiewicz, J. Niezgoda i A. Zybała (koordynator akcji).

Badania usg dzieci obejmowały: jamę brzuszną, węzły chłonne, tarczycę i narządy męskie (dodatkowo u chłopców). Po badaniu rodzice otrzymywali wyniki,  a w razie potrzeby konsultacje lekarskie, zaś małym pacjentom wręczano zabawki i kolorowe balony. Podziękowania dla sponsorów akcji: wójta Gminy Obrazów, Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Obrazowie, Gminnej Biblioteki Publicznej w Obrazowie, D&D w Sandomierzu, Vacu Club z Sandomierza oraz p. Jarka Ozdoby, p. Justyny Wojtas, „Cykady'' z Klimontowa, a także rodziców za przepyszne owoce.

(DJ)