Na I Diecezjalnym Zjeździe Szkolnych Kół Caritas

W ramach obchodów 200 lat Diecezji Sandomierskiej, spotykają się różne grupy, aby podziękować za ten jubileusz. W tym też celu 6 czerwca 2018 r. w Sandomierzu zostało zorganizowane spotkanie wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas. Jak podkreślił to ks. Bogusław Pitucha, dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej, spotkanie jest wyrazem podziękowania dla młodych, którzy bezinteresownie pomagają potrzebującym. W sandomierskim spotkaniu wzięły udział przedstawicielki SKC z Kleczanowa z kl. VII wraz z opiekunem J. Kos.

I Diecezjalny Zjazd Szkolnych Kół Caritas rozpoczął się Mszą Świętą w Bazylice Katedralnej, w której wzięło udział około 500 młodych ludzi zrzeszonych w SKC. Drugim punktem był wspólny piknik na placu św. Wojciecha, gdzie wspólną zabawę prowadził wodzirej, zaangażowany w prowadzenie tańców podczas ogólnopolskich spotkań młodych na Polach Lednickich. Każde Szkolne Koło Caritas otrzymało pakiet: dyplom i drobne gadżety – jako specjalne podziękowanie za dotychczasową pracę.