Odkrywali uroki Warszawy

W dn. 29-30.05.2018 r. kilkudziesięciu chętnych uczniów z kl. IV-VII ze Szkoły Podstawowej w Kleczanowie wyjechało pod opieką swoich wychowawców: D. Jędrychy, A. Chmielewskiej i A. Małkiewicz na wycieczkę do Warszawy. Dwudniowy wyjazd wypełniły ciekawe atrakcje, które dostarczyły wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.

Pierwszego dnia po dojechaniu do stolicy Polski uczniowie i nauczyciele zwiedzili reprezentatywne miejsca warszawskiego centrum. Z przewodnikiem mieli okazję zobaczyć Trakt Królewski, Stare Miasto, Krakowskie Przedmieście, pomnik Mikołaja Kopernika, budynek Uniwersytetu Warszawskiego, Pałac Prezydencki, Plac Zamkowy, Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Katedrę św. Jana, Barbakan, pomnik Syrenki,  pomnik Małego Powstańca, pomnik Jana Kilińskiego, Plac Marszałka Józefa Piłsudzkiego, Grób Nieznanego Żołnierza, Plac Teatralny, mury obronne. Ciekawym doświadczeniem był udział w zmianie warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Z niecierpliwością dzieci wyczekiwały wizyty w kolejnym punkcie programu, którym był Stadion PGE Narodowy.  W trakcie zwiedzania "Trasy Piłkarza" z przewodnikiem wszyscy mieli okazję obejrzeć nie tylko murawę i trybuny, ale również piłkarskie szatnie i prywatne pomieszczenia kadry. Wielką frajdą było wejście na Taras Widokowy. W godzinach wieczornych wycieczka dotarła na nocleg, po zakwaterowaniu wszyscy udali się do pobliskiego lokalu gastronomicznego na obiadokolację.

Drugi dzień rozpoczął się od śniadania w McDonaldzie, następnie autokar wyruszył do Łazienek Królewskich, gdzie na parkingu czekał przewodnik. Słoneczna pogoda sprzyjała spacerowi po urokliwych zakątkach znanego Parku. Udało się zobaczyć pomnik Jana III Sobieskiego, Oberżę, Austerię, Podchorążówkę, Pałacyk Myśliwski, Amfiteatr, Pałac na Wyspie, Kordegardę, Satrą Pomarańczarnię, pomnik Henryka Sienkiewicza, Fryderyka Chopina, Józefa Piłsudzkiego, Belweder. Po sytym obiedzie w jednym z warszawskich lokali wszyscy wybrali się w bardzo ciekawe miejsce, gdzie można było spalić kalorie i spędzić czas na sportowo. Wizyta w parku trampolin Jump Arena była strzałem w dziesiątkę. Po rozgrzewce z instruktorem każdy uczestnik mógł spróbować poskakać na przeróżnych trampolinach, wiele frajdy sprawiły dzieciom tory przeszkód i basen wypełniony kolorowymi gąbkami. Po szaleństwie w Jump Arenie przyszła pora na ostani punkt wycieczki, którym był wjazd na taras widokowy w Pałacu Kultury i Nauki. Panorama Warszawy z takiej wysokości zachwyciła wszystkich. Pełni wrażeń, z dużą ilością zrobionych zdjęć i przeróżnymi pamiątkami z wyprawy, z uśmiechami na twarzy uczniowie udali się w drogę powrotną do Kleczanowa. Wycieczka  udała się i z pewnością każdy będzie miał co wspominać :)