Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia...

Oczekując w radości na Boże Narodzenie, 22 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbyło się tradycyjnie przedstawienie jasełkowe. Poprzedziła je wigilia klasowa, gdzie poprzez dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd i wspólny posiłek, w szkolnych murach każdy chciał wyrazić swoją radość z rychłego narodzenia Zbawiciela.W postacie z betlejemskiej szopki wcieliły się dzieci z oddziału zerowego z Punktu Przedszkolnego „Akademia Przedszkolaka” pod kierunkiem p. J. Kos, która też przygotowała oprawę muzyczną z kl. II. Dekorację wykonała p. A.Tyban.

Jasełka z tradycyjnym scenariuszem dzięki temu, że przedstawiały je dzieci z przedszkola, nabrały wyjątkowego charakteru. Wyjątkowe były także dlatego, że dzieci wystąpiły w nowych strojach. P. A. Zybała jako kierownik przedszkola podjęła decyzję i przekazała fundusze na ich zakup. Dzieci z wielką godnością wcieliły się w postacie: Maryi, Józefa, pasterzy, aniołów i trzech króli, ukazując społeczności szkolnej biblijne wydarzenia związane z narodzinami Syna Bożego.

Po przedstawieniu uczniowie otrzymali nagrody za udział w konkursie plastycznym z okazji przypadającej w tym roku 100 – rocznicy Objawień Fatimskich:

1 miejsce – Kacper Adamczyk – kl. II

2 miejsce – Katarzyna Terlecka – kl. II

3 miejsce – Emilia Niewiadomska – kl. II

Po jasełkach na świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie opłatkowe – przygotowane przez Radę Rodziców,  z udziałem nauczycieli, rodziców i wielu gości, m. in. ks. proboszcza Andrzeja Szymańskego, Adama Wójcika - sołtysa wsi Kleczanów, Jana Orawca, Heleny Kurowskiej - Koło Gospodyń Wiejskich, Stanisława Dobka, doktora Jana Curyło, pielęgniarki Teresy Małkiewicz, Agnieszki Maciąg  - kierownika Banku Spółdzielczego w Kleczanowie, Joanny Legwant - prezesa Stowarzyszenia ,,Wspólnie dla Kleczanowa", Zygmunta Leszczyńskiego - przyjaciela szkoły, przedstawiciela Środowiskowego Domu Samopomocy w Kleczanowie.