Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Rozstrzygnęliśmy konkurs na bożonarodzeniowe stroiki

Konkurs na najpiękniejszy stroik świąteczny to już tradycja, która wpisała się do kalendarza naszej szkoły. Jest nieodłącznym elementem  szkolnych jasełek, światełka betlejemskiego, klasowych wigilii. W tym roku postanowiliśmy nagrodzić również rodziców, którzy wspierali swoje pociechy w wykonaniu pięknych bożonarodzeniowych dzieł. Wykorzystane materiały wprawiały w zachwyt oglądających. Na konkurs wpłynęło 25 kompozycji od 21 rodzin. Finał zaś miał miejsce 22 grudnia 2017 r. podczas świątecznego apelu, na którym wręczono nagrody ich wykonawcom - dzieciom i rodzicom.

Komisja konkursowa  w składzie: p. dyrektor Ewa Biernacka, p. Anna Tyban, p. Adam Wójcik - sołtys wsi Kleczanów i kierownik Gminnej Biblioteki w Obrazowie filia w Kleczanowie, postanowiła przyznać równorzędne miejsca w konkursie. Decyzja była spowodowana bardzo wysokim poziomem wykonania prac.

Patronat nad konkursem szkolnym, którego  celem było rozwijanie sprawności manualnej u dzieci, pobudzenie kreatywnego myślenia i wyobraźni, kultywowanie tradycji świątecznych i umocnienie więzi rodzinnych poprzez wspólną pracę, objął  Wójt Gminy Obrazów Krzysztof Tworek.

Stroiki przekazano w dowód sympatii do instytucji wspierających szkołę jako upominki przedświąteczne. Tym samym mogliśmy pokazać poza szkołą prace utalentowanych artystów ze Szkoły Podstawowej w Kleczanowie.