Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Przywieźli Betlejemskie Światło Pokoju z Zakopanego

Po raz kolejny Drużyna Harcerska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kleczanowie pod opieką druhny A. Małkiewicz i p. J. Niezgody miała możliwość uczestniczyć w Betlejemskim Zlocie w Zakopanem, które w dniach 15-17 grudnia 2017 r. zamieniło się w stolicę Betlejemskiego Światła Pokoju. W tym roku Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Polski już po raz dwudziesty siódmy. Przekazywaniu światła towarzyszyło hasło: „W Tobie jest światło”. Zachęcamy do zapoznania się z relacją naszych uczestników z wyjazdu.

Dnia 15 grudnia wraz z reprezentacją Hufca ZHP Sandomierz wyruszyliśmy do Zakopanego, aby uczestniczyć w przekazaniu Światła Betlejemskiego polskiej reprezentacji harcerzy przez słowackich skautów. W sobotę, m.in. braliśmy udział w grze miejskiej, odwiedziliśmy Muzeum Figur Woskowych oraz uczestniczyliśmy w Koncercie Ognia. Na koniec dnia podczas uroczystej Mszy Świętej, która rozpoczęła się o 23:00 w Sanktuarium na Krzeptówkach, słowaccy skauci przekazali na ręce hm. Anny Nowosad Naczelniczki ZHP oraz hm. Dariusza Supła Przewodniczącego ZHP Światło, które przywędrowało do nich z Austrii. W ten sposób staliśmy się strażnikami Światła, które teraz będziemy nieść do wszystkich tych, którzy chcą przyjąć Światło do swojego domu.

W niedzielę wróciliśmy do Sandomierza, gdzie w kościele seminaryjnym pw. św. Michała Archanioła cała delegacja z Zakopanego przekazała Betlejemskie Światło Pokoju bp Krzysztofowi Nitkiewiczowi, mieszkańcom miasta i diecezji. My zaś zabraliśmy Święty Ogień do Kleczanowa, gdzie w czasie Świąt przekażemy go wszystkim chętnym z całej gminy Obrazów podczas Mszy Św. w kleczanowskim Kościele Parafialnym w niedzielę w dn. 24 grudnia 2017 r. o godz. 8.30. Zapraszamy Śmiech

Drużyna Harcerska "Promyki" z PSP Kleczanów