Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Nasi nauczyciele jako wolontariusze wsparli "Szlachetną Paczkę" w Sandomierzu

W dniach 9-10 grudnia 2017 r. miał miejsce ogólnopolski finał akcji ,,Szlachetna Paczka". Finał w Sandomierzu odbył się po raz czwarty, tym razem paczki dotarły do 31 potrzebujących rodzin z tego miasta. W paczkach od darczyńców  było to wszystko, co potrzeba rodzinom, np. sprzęt gospodarstwa domowego, kosmetyki, środki czystości, żywność, obuwie. W sandomierskim sztabie uwijało się 10 wolontariuszy i lider, a wśród nich dwójka nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Kleczanowie. W tym roku były to Panie: Anna Zybała (pedagog) i Monika Bilska (nauczycielka matematyki).

Do zadań wolontariuszy należało między innymi: odwiedzić potrzebujące rodziny, przeprowadzić z ich członkami wywiady i wypełnić ankiety, wprowadzić dane do bazy rodzin, pośredniczyć w znalezieniu darczyńców oraz przekazać dary podczas finału ,,Szlachetnej Paczki". Udało się pomóc wszystkim odwiedzonym rodzinom.

Czytaj więcej: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/sandomierz/a/final-szlachetnej-paczki-w-sandomierzu-dary-trafily-do-potrzebujacych-rodzin-zdjecia,12752947/