Mikołajkowa wycieczka klas IV-VII

W oczekiwaniu na przybycie Mikołaja w poniedziałek 4 grudnia 2017 r. wszyscy uczniowie ze starszych klas  pod opieką wychowawców i nauczycieli uczestniczyli w mikołajkowym wyjeździe do kina w Sandomierzu i muzeum w Tarnobrzegu. Było wesoło i przyjemnie, a  spędzony razem czas upłynął w miłej atmosferze.

W poniedziałkowy poranek ponad 50-osobowa grupa uczniów z klas IV-VII wraz z nauczycielami i opiekunami: D. Jędrychą, A. Chmielewską, A. Małkiewicz, Z. Ziomkiem, P. Jakóbczakiem i A. Ochmańską pojechała na wycieczkę z okazji mikołajek do Kina na Starówce w Sandomierzu. Dzieci obejrzały film animowany, pt. ,,Między nami wampirami" o przyjaźni, tolerancji i waleczności. W emocjonującej animacji znalazło się miejsce i na mądrość, i na humor. Po kinowym seansie wszyscy udali się do McDonalda w Tarnobrzegu, a stamtąd do Muzeum Przyrody na Zamku Dzikowskim. Czwartoklasiści  po raz pierwszy mieli okazję zwiedzić wystawę z przewodnikiem, a starsi odświeżyli sobie wiadomości i poznali ciekawostki ze świata przyrody. Na wszystkich czekało oglądanie preparatów pod mikroskopami i film dokumentalny ,,Misja Natura nad Bałtykiem". Wizyta w muzeum zakończyła się pamiątkowym wpisem do Księgi Gości, a wszyscy zwiedzający otrzymali kolorowe zakładki do książek. Przed powrotem do szkoły znalazł się czas na zimowe zabawy na świeżym powietrzu.