Niech żyje POLSKA NIEPODLEGŁA !

Dnia 10 listopada 2017 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji święta 11 Listopada zwanego Świętem Niepodległości. W  tym roku przypada 99 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności w 1918 roku, po 123 latach zaborów.

Program artystyczny przygotowali uczniowie klas II i IV pod kierunkiem pań A. Tyban i A. Małkiewicz. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Po zakończeniu części artystycznej delegacje złożyły kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla Ojczyzny życie. Znicze zapłonęły pod tablicą obok budynku szkoły, na cmentarzu i w lesie kleczanowskim.

Młodzież szkolna, nauczyciele, rodzice, przybyli goście z zainteresowaniem, w skupieniu obejrzeli i wysłuchali tej szczególnej lekcji historii. Obchody patriotycznego święta w szkole w Kleczanowie uświetnili swoją obecnością, m. in. Wójt gminy Obrazów Krzysztof Tworek, sołtys wsi Kleczanów Adam Wójcik, radny Jan Orawiec, przyjaciele szkoły: Helena Kurowska, Stanisłąw Dobek, Zygmunt Leszczyński, Maria Kołacz, prezes Stowarzyszenia ,,Wspólnie dla Kleczanowa" - Joanna Legwant, kierownik Banku Spółdzielczego w Kleczanowie - Agnieszka Maciąg, doktor Jan Curyło, ks. proboszcz Andrzej Szymański.