"Śniadanie Daje Moc" z pierwszakami i drugoklasistami

W środowy poranek 8 listopada 2017 r. po raz siódmy uczniowie klas I-II wraz ze swoimi nauczycielami B.Jakułą i A.Tyban dołączyli do prozdrowotnej akcji ,, Śniadanie Daje Moc'', której ideą jest promowanie zdrowego odżywiania się. Główny cel to przypomnienie Dzieciakom, a zwłaszcza Rodzicom, że ten pierwszy posiłek dnia jest najważniejszy. To on daje energię do pracy nie tylko ciała, ale przede wszystkim mózgu (czyli do nauki) oraz wspomaga koncentrację, której dziś coraz bardziej brakuje.

Aby zwiększyć świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania Publiczna Szkoła Podstawowa w Kleczanowie już po raz  siódmy  włączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie Daje Moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W tym roku uczniowie z klas I-II najpierw przygotowali, a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie. W przygotowaniach podobnie jak w latach ubiegłych, ochoczo wsparli nas rodzice naszych uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych „stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe kanapki i różnokolorowe przekąski .

Oprócz tego przeprowadzono również pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa i ciemny chleb zamiast bułek, a także picie wody czy soków, zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Mowa była też o niezbędnym ruchu oraz o unikaniu słodyczy i chipsów, które nie są zbyt zdrowe.