Akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej

12 października 2017 r. o godz. 11:00 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Kleczanowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Święto obchodzone jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.
Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Ewa Krzemińska, Jan Orawiec i Andrzej Długosz - radni gminy Obrazów, Adam Wójcik - sołtys wsi Kleczanów, Helena Kurowska - Koło Gospodyń Wiejskich, ks. proboszcz Andrzej Szymański, Agnieszka Maciąg  - kierownik Banku Spółdzielczego w Kleczanowie, Joanna Legwant - prezes Stowarzyszenia ,,Wspólnie dla Kleczanowa", Maria Kołacz i Adela Majewska - emerytowane nauczycielki, Zygmunt Leszczyński - przyjaciel szkoły, Marta Marczyk - Środowiskowy Dom Samopomocy w Kleczanowie, Rada Rodziców, pracownicy szkoły i uczniowie.

Uroczysty apel otworzyła Dyrektor Szkoły Ewa Biernacka, która nakreśliła kierunki pracy i rozwoju szkoły oraz zaprosiła na część artystyczną w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Były przemówienia, wiersze, piosenki i humorystyczne scenki traktujące o szkole. Przygotowania uczniów klas VII, IVb oraz II trwały od kilku dni pod czujnym okiem nauczycielek: M.  Bilskiej - scenariusz, E. Krzemińskiej - oprawa muzyczna oraz A. Tyban - scenografia i dekoracja.
Przedstawienie bardzo się podobało, o czym świadczyły brawa i słowa uznania. Pani Dyrektor podziękowała występującym uczniom i nauczycielkom, które przygotowały całość. Następnie złożyła życzenia nauczycielom, pracownikom oświaty i emerytom. Wiele ciepłych słów i życzeń padło z ust zaproszonych gości, były kwiaty i słowa uznania w stosunku do dyrekcji, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do wręczenia nagród i odznaczeń wyróżniającym się nauczycielom.
Impreza zakończyła się poczęstunkiem i spotkaniem towarzyskim zaproszonych gości, nauczycieli i emerytów.