"Kochane Pierwszaki" z wizytą w Kielcach

W dniu 21 września 2017 r. dzieci z klasy I pod opieką wychowawczyni B. Jakuły i Z. Rutkowskiej uczestniczyły w X edycji przedsięwzięcia edukacyjno-profilaktycznego "Kochane Pierwszaki", które odbyło się w Kielcach na Hali Legionów. Organizatorem spotkania pierwszaków z całego województwa świętokrzyskiego było m.in. Kuratorium Oświaty w Kielcach. Na miejscu czekało mnóstwo zabawy, występy i atrakcje, a wszystko to w trosce o bezpieczeństwo dzieci. Podczas spotkania wszyscy milusińscy otrzymali poczęstunek, elementy odblaskowe i plany lekcji. Biskup Pomocniczy Diecezji Kieleckiej Marian Florczyk poświęcił dzieciom tornistry i przybory szkolne oraz pobłogosławił na nowy rok szkolny.

Spotkanie pierwszaków miało na celu zapoznanie uczniów, którzy rozpoczynają naukę w klasie I szkoły podstawowej, z najważniejszymi, podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, uświadomienie uczniom zagrożeń i skutków wypadków drogowych.

W uroczystości wzięło udział około 1600 uczniów klas pierwszych reprezentujących 70 szkół z terenu województwa świętokrzyskiego. W czasie wspólnej zabawy dzieci pogłębiały wiedzę na temat zagrożeń, a policjanci, strażacy i żołnierze praktycznie uczyli jak bezpiecznie zachować się w ruchu drogowym, zaprezentowali też specjalistyczny sprzęt. Dzieci miały możliwość oglądania wozów pożarniczych, policyjnych i wojskowych, pojazdu quad, trójnogu z manekinem w uprzęży, sprzętu jakim posługują się strażacy podczas akcji, pokazów motocykli.