• Odwiedziny: 2920329

Mistrzowie są wśród Nas

23 października  odbyła się w Szkole Podstawowej w Kleczanowie uroczystość profilaktyczno –sportowa ,,Mistrzowie są wśród nas’’ Widowisko sportowe było podsumowaniem kampanii ogólnopolskiej  ,,Zachowaj Trzeźwy Umysł’’, w której Gmina Obrazów bierze udział od 2007 r. Priorytetem tegorocznych działań profilaktycznych było wspieranie rozwoju ucznia poprzez wyłanianie i promowanie talentów muzycznych ,plastycznych i sportowych a także rozwijanie hobby i zainteresowań dzieci i młodzieży. Uczniowie ze Szkół Gminy Obrazów(Kleczanowa, Obrazowa, Bilczy i Głazowa) brali udział w konkursach :plastycznym, ulotkowym a także internetowym. Efektem tych działań  jest  3 laureatów  naszej szkoły:

1.Zosia Niewiadomska

2.Sandra Pawłowska

3.Patryk Rugieł

Podczas uroczystości ,,Mistrzowie są wśród nas’’ miały miejsce 2 dwa bardzo istotne wydarzenia  a mianowicie : Stowarzyszenie ,,Rozwój i integracja’’ i Szkoła Podstawowa w Kleczanowie oficjalnie nawiązały współpracę partnerskąz Klubem Tenisa Stołowego Spar-Zamek Tarnobrzeg (23-krotne Mistrzynie Polski, półfinalistki Women’sEuropeanChampionsLeague).Kapitan - Kinga Stefańska przekazała w imieniu trenera Zbigniewa Nęcka,  koszulki oficjalnego Fanklubu drużyny. Dzięki współpracy powstała przy Szkole, od 1 października sekcja tenisa stołowego, której instruktorem jest pan Zygmunt Ziomek. Merytorycznych i technicznych wskazówek będzie udzielać jeden z trenerów KTS Spar-Zamek Tarnobrzeg.

Sekcja tenisa stołowego będzie uczestniczyć również (tak jak do tej pory) w dopingowaniu KTS Spar-Zamek Tarnobrzeg . Przy tej okazji uczniowie SP Kleczanów otrzymali profesjonalny stół do tenisa stołowego wraz z osprzętem, ufundowany przez Gminną Komisję ds. Rozwiazywania Problemów Alkoholowych w Obrazowie.

Drugim niezwykle ważnym wydarzeniem było nawiązanie kolejnej współpracy przez Szkołę Podstawową w Kleczanowie ze Związkiem  Strzeleckim „Strzelec” -Organizacją Społeczno-Wychowawczą, prowadzoną przez  dowódcę Jednostki -Adama Bidasa. Działania podejmowane z jednostką Strzelecką mają na celu m.in. propagowanie idei wychowawczych, poczucia patriotyzmu, przeciwdziałania uzależnieniom, organizacji czasu wolnego oraz szerzenia dobra na rzecz drugiego człowieka. Oprawę artystyczną uroczystości przygotowały  Maluchy z Punktu Przedszkolnego ,,Akademia Przedszkolaka’’ z Kleczanowa oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej również z Kleczanowa pod kierunkiem nauczycieli : Anny Zybały, Anny Tyban, Anny Małkiewicz, Ewy Krzemińskiej, Zygmunta Ziomka, Agnieszki Chmielewskiej i Justyny Niezgody.

Koordynator ZTU : Anna Zybała

Serdecznie Podziękowania dla: