Przedszkolaki, pierwszaki i drugoklasiści na spotkaniu z policjantami

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Dlatego też tradycją stały się spotkania z funkcjonariuszami policji. We czwartek, 14 września 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Kleczanowie gościli przedstawiciele Komendy Powiatowej  Policji w Sandomierzu. Sierż.  Beata Lipiarz wspólnie z dzielnicowym st. sierżantem Michałem Dziorkiem przeprowadzili pouczającą pogadankę z dziećmi z Akademii Przedszkolaka i kl. I-II. Dziękujemy za spotkanie :)

Najmłodsi mieli okazję porozmawiać na tematy o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych, bezpiecznym podróżowaniu autem, kontaktach z obcymi oraz dlaczego warto stosować elementy odblaskowe. Odpowiadając na zadawane pytania dzieci wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały też przykłady niewłaściwych zachowań w ruchu drogowym..