Hobbit, czyli tam i z powrotem w Sandomierzu

23 marca 2015 roku uczniowie klasy VI ze szkoły w Kleczanowie pod opieką nauczyciela j. polskiego p. Damiana Jędrychy i swojej wychowawczyni-  p. Agnieszki Chmielewskiej pojechali do Domu Katolickiego w Sandomierzu na spektakl „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Przedstawienie na podstawie powieści Johna Ronalda Reuela Tolkiena zrealizował Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia.

Przygody sympatycznego hobbita Bilba Bagginsa w wersji literackiej i filmowej w ostatnich latach cieszą się dużą popularnością na całym świecie. Szóstoklasiści z ciekawością obejrzeli adaptację powieści fantasy, którą będą omawiać jako swoją lekturę na lekcjach języka polskiego. Bajeczna scenografia i oryginalne kostiumy aktorów, zwłaszcza postaci Pająka i Smauga, przykuły uwagę widzów. Na wyróżnienie zasłużyły również efekty muzyczne i oświetleniowe. Postacie i ich przygody zostały przedstawione z humorem, a aktorzy na koniec występu otrzymali gromkie brawa od publiczności. Tego dnia nasza wycieczka znalazła też czas na wizytę w McDonaldzie w Tarnobrzegu.

Wyjazd przypadł wszystkim do gustu, a uczniowie przyznali, że takie spotkanie z lekturą jest dużo ciekawsze niż tylko przeczytanie książki.